PAIEŠKA ŽINIATINKLYJE

    Internetas yra tokia sistema, kuri nėra tvarkoma ir valdoma centralizuotai. Tai ir privalumas ir trūkumas. Žiniatinklis primena milžinišką biblioteką, kurioje knygos sudėliotos bet kaip., kiekvienas kiša naują knygą kur tik panorėjęs. Atrodo, neįmanoma ką nors rasti tokiame sąvartyne. Sunku, bet galima.

    Tam sukurtos ir kuriamos vadinamosios žiniatinklio paieškos sistemos. Jos ieško pagal vartotojo pateiktus žodžius - reikšminius žodžius, apibūdinančius rūpimą klausimą. Norint rasti žiniatinklyje informacijos pagal žodį ar frazę, reikėtų bent įsivaizduoti, kaip tai daroma.

    Žiniatinklio paieškos sistemos nuolatos naršo po internetą ir į savo duomenų bazes įtraukia informaciją apie pasirodžiusius naujus tinklalapius. Radusios naujos informacijos, paieškos sistemos ją klasifikuoja, kad po to būtų lengviau ją rasti ir pateikti. Todėl nenusiminkite, jei pateikę paieškai kokį nors žodį gaunate keletą šimtų (o kartais ir tūkstančių) radinių. Tai būdingas paieškos rezultatas. Tačiau ir iš to galima ši bei tą išpešti. Pirmiausia reikėtų atsiminti, kad paieška paprastai atliekama remiantis vietos ir dažnio kriterijais. Dažniausiai pirma pateikiami tie tinklalapiai, kuriuose norimas žodis pavartotas antraštėje ar dokumento pradžioje bei tie, kuriuose šis žodis pasikartoja. Todėl visuomet verta atidžiai peržiūrėti pateiktus pirminius paieškos dokumentus.

    Antra vertus, paieškos sistemų kūrėjų kompanijos, norėdamos būti kuo populiaresnės ir pritraukti kuo daugiau įvairiausių sričių vartotojų, stengiasi patenkinti jų norus. Todėl neretai pateikiami dokumentai, kuriuose ieškomas žodis pavartotas vos kartą ir kartais net neturintis nieko bendra su turiniu.

    Tinklalapių kūrėjai taip pat stengiasi paveikti paieškos rezultatus. Kadangi tinklalapius dažnai kuria komercinių sistemų savininkai, tai jie trokšta, kad jų tinklalapiai būtų dažnai lankomi ir i HTML tekstą (specialiai paieškos sistemoms skirtą sritį) prikemša įvairių populiarių ar įdomių žodžių, net jų virtinių, kad tik paieškos sistemos įtrauktų jų puslapius i kuo daugiau duomenų bazės sričių ir kuo dažniau pateikinėtų ieškantiesiems.

    Kad paieška būtų sėkminga, svarbiausia tinkamai, apgalvotai parinkti reikšminius žodžius. Kuo taikliau parinksite reikšminius žodžius, kuo labiau jie atitiks norimo klausimo esmę, tuo sėkmingesnė bus paieška.

Į pagrindinį