Vis labiau tinklalapiuose naudojamos įvairios daugialypės terpės priemonės: paveikslai, animacija, garso efektai. Tai gražu, tačiau esant lėtesniam interneto ryšiui (kas Lietuvos kaimo mokyklose gana būdinga) labai neefektyvu - tenka ilgai laukti, kol naršyklė atvers vieną ar kitą tokį modernų tinklalapį.
Jeigu reikia tik susipažinti su tinklalapyje esančia pagrindine informacija, tai pirmiausia pakaktų atsisiųsti tekstinę tinklalapio dalį. Tai paprastai galima padaryti nurodžius, ką naršyklė turi siųsti ir ko ne. Jei atsisakysime paveikslų, tai vietoj jų matysime tik rėmelį ir paveikslo pavadinimą, žinoma, jei jis nurodytas.
Reikia atkreipti dėmesį į lietuviškuosius terminus - Microsoft kompanijos programų vertimuose priemonės vadinamos įrankiais, žurnalas - retrospektyva, žiniatinklis - voratinkliu ir t.t. Terminų įvairovė gerokai apsunkina naudojimąsi programomis, bet su tuo kol kas tenka taikstytis. Belieka tikėtis, kad gausėjant lietuviškų programų suvienodės bei nusistovės ir terminai.
Mozillos paveikslų ir animacijos parinkčių skydelis (21 pav.) iškviečiamas pagrindinio meniu Taisa komanda Nuostatos. Atsivėrusiame lange reikia pasirinkti nuostatų grupę Privatumas ir saugumas » Paveikslai.
21 pav. Mozillos naršyklės paveikslų ir animacijos parinktys
Operos multimedijos parinkčių skydelis (22 pav.) iškviečiamas pagrindinio meniu Priemonės komanda Nuostatos. Atsivėrusiame lange reikia pasirinkti Multimedija.
22 pav. Operos naršyklės multimedijos priemonių parinktys
Internet Explorer daugialypės terpės parinkčių skydelis (23 pav.) iškviečiamas iš pagrindinio meniu Įrankiai pasirinkus komandą Interneto pasirinktys. Atsivėrusiame lange reikia pasirinkti kortelę Išsamiau.
23 pav. Internet Explorer parinkčių skydelis